All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ steam heating laundry washing machine ] match 186 Products.
Steam Heating Industrial Laundry Washing Machine With Inverter System XGQ
| Washing Capacity: | 30KG,50KG,70KG,100KG |
|---|---|
| HS Code: | 84502000 |
| Usage: | Laundromat, School , Hospital , Textile Factory |
30KG Steam Heating Horizontal Washing Machine For Laundry Shop High Capacity
| Capacity: | 30kg |
|---|---|
| Drum Diameter: | 650mm |
| Drum Depth: | 855mm |
Steam Heating Industrial Washing Machine And Tumble Dryer For Laundry Shop
| Capacity: | 100KG |
|---|---|
| Heating: | Steam Heating |
| Weight: | 650kg |
100kg Front Loading Commercial Laundromat Equipment / Hotel Laundry Washing Machine
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Product Name: | Full Automatic Commercial Laundry Equipment Laundry Washing Machine Price 100kg |
| Capacity: | 100kg |
Steam Heating Horizontal Washing Machine Heavy Duty With Interlock System
| Model: | XGP-100 |
|---|---|
| Drum Depth: | 1400mm |
| Heating: | Electric |
Fully automatic heavy duty washer extractor laundry washing machine price list
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Function:: | Washing , Extracting |
| Voltage: | 380V/50Hz Or 220V/50Hz |
High Spin 100kg Commercial Washer Dryer / Industrial Laundry Washing Machine
| Product Name: | High Spin 100kg Laundry Industrial Laundry Washing Machine And Dryer For Hotel Hospital |
|---|---|
| Material: | SS304 |
| Drum Diameter: | 902mm |
High Spin 100kg Laundry Industrial Laundry Washing Machine And Dryer For Hotel Hospital
| Product Name: | High Spin 100kg Laundry Industrial Laundry Washing Machine And Dryer For Hotel Hospital |
|---|---|
| Material: | SS304 |
| Drum Diameter: | 902mm |
100kg Industrial Washer Extractor Double Drain System High Spin Commercial Laundry Washing Machine
| Description: | 100kg Laundry Machine Industrial Washer Extractor Double Drain System |
|---|---|
| Feature: | Critical Cleaning / Residue Free |
| Fuel: | Electric Steam Heating |
Heavy Duty Industrial Washer Extractor Lavadora Laundry Washing Machine
| Voltage: | 380V/ 50hZ 3 Phase |
|---|---|
| Hs Code: | 84502000 |
| Function: | Washing Extracting |

