All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ steam heating laundry washing machine ] match 186 Products.
Hospital Laundry Business Equipment / Commercial Laundry Equipment And Dryer
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Product Name: | Laundry Business Equipment Commercial Washing Machine And Dryer For Hotel And Hospital |
| Capacity: | 70kg |
Professional Steam Heating Laundry Dry Cleaning Equipment For Washing Plant
| Capacity: | 10kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam Heating |
Automatic Heavy Duty Laundry Equipment / Commercial Front Load Washer With Large Drum
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Product Name: | Heavy Duty Laundry Equipment Industrial Washing Machine Price With Large Durmashing Machines For Hotel |
| Material: | Stainless Steel |
High speed Industrial clothes washing machine laundry washer extractor
| Capacity: | 10KG-120KG |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304 |
| Voltage: | 220 V/50 Hz |
Commercial Coin Operated Washer , Fully Automatic Laundry Equipment 50kg
| Voltage: | 110,220,380,400,415v |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304, Corrossion-free |
| Installation: | 100% Free Standing |
Horizontal Drum Laundry Industrial Washing Machine Fully Automatic 100kg Capacity
| Model: | XGP-100 |
|---|---|
| Product Name: | 100kg Fully Automatic Laundry Horizontal Washing Machine |
| Usage: | Laundry Shop, Hotel ,Hospital ,School ,Factory |
Stainless Steel Material Commercial Laundry Equipment 150kg Capacity Full Automatic
| Description:: | :Automatic Washer Extractor, Commercial Laundry Equipment |
|---|---|
| Heating: | Electric Heating , Steam Heating |
| Capacity: | 15kg,20kg,30kg,50kg,70kg,100kg,150kg |
Professional Hotel Commercial Clothes Dryer , Industrial Tumble Dryer Steam Heating
| Material: | Stainless Steel Or Metal |
|---|---|
| Heating: | Steam Heating |
| Warranty: | 1 Year Warranty |
Barrier Type Commercial Laundry Equipment 50 Kg Capacity Hospital Washing Machine
| Capacity: | 100kg |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304, Corrossion-free |
| Suspension Type: | Spring Suspension |
Big Capacity 100kg Industrial Tunnel Washing System Laundry Washer Machine
| Capacity: | Large Capacity 100kg |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Power: | 380V 50Hz 3 Phase |

