All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ steam heating laundry washing machine ] match 186 Products.
30KG 50KG 100KG Heavy Duty Washer Extractor Industrial Laundry Washing Machine
| Capacity: | 100kg |
|---|---|
| Automatic Grade: | Full Automatic |
| Product Name: | 30+ Programs 100kg Industrial Washing Machine |
Electric Heating Commercial Washing Machine 100KG Large Capacity Computer Control
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Heating: | Electric Heating , Steam Heating |
| Function:: | Washing , Extracting |
Laundry Shop Industrial Laundry Washing Machine With Steel Drum Electric Heating
| Product Name: | Electric Heating 304 Stainless Steel Industrial Washing Machine For Laundry Shop |
|---|---|
| Washing Capacity: | 70kg |
| HS Code: | 84502000 |
40kg High Capacity Automatic Laundry Washing Machine Front Load OEM Service
| Condition: | New |
|---|---|
| Usage: | Laundry, Hotel , Hospital |
| Fuel: | Electric & Steam |
40kg Automatic Laundry Washing Machine Equipment
| Condition: | New |
|---|---|
| Usage: | Laundry, Hotel , Hospital |
| Fuel: | Electric & Steam |
50kg Industrial Laundry Washing Machine With Advanced Technology
| Product Name: | 50KG Industrial Washing Machine |
|---|---|
| Brand: | LAIJIE |
| Programs: | 30+ |
30kg Professional Industrial Laundry Washing Machine For Laundry Shop
| Washing Capacity: | 30kg |
|---|---|
| Product Name: | Commercial Washing Machine For Hotel And Hospital |
| Material: | Stainless Steel 304 |
full auto stainless steel hotel laundry washing machines industrial washer machine
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
|---|---|
| Material: | SS304 |
| After-sales Service Provided: | Free Spare Parts |
Electric / Steam Heating Industrial Front Loader Washing Machine With Inverter System
| Washing Capacity: | 30KG,50KG,70KG,100KG |
|---|---|
| HS Code: | 84502000 |
| Usage: | Laundromat, School , Hospital , Textile Factory |
30KG Laundry Washing Machine And Dryer With 380V Electric And Steam Heating
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Drum Diameter: | 902mm |
| Drum Dept: | 500mm |

