All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ steam heating laundry washing machine ] match 186 Products.
70kg Stainless Steel Industrial Dryer Machine For Laundry Business CE Approved
| Type: | Rotary Drying Equipment |
|---|---|
| Place Of Origin: | Shanghai, China (Mainland) |
| Power: | 1.1kw |
15kg Capacity Coin Operated Washer And Dryer 220v - 450v Three In One Function
| Product: | 15 Kg Coin Operated Washing Machine And Dryer For Sale |
|---|---|
| Capacity: | 15kg |
| Voltage: | 220V~450V |
Industrial Dry Cleaners Complete Sets , Professional Dry Cleaning Equipment
| Control: | Smart Computer Control System |
|---|---|
| Extracting Speed: | 400rmp |
| Capacity: | 8-20 Kg |
Automatic Commercial Dry Cleaners / Clothes Dry Cleaning Equipment Full Closed
| Capacity: | 8kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |
Industrial Laundry Washer Extractor Front Load 100 Kg With Automatic / Manual Operation
| Capacity: | 100kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electricx |
Heavy Duty Laundry Industrial Washer Extractor With Dryer Front Load 100 Kg
| Capacity: | 100 Kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |
70 Kg Front Load Commercial Washer Extractor For Laundry Plant Free Standing
| Capacity: | 70 Kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |
Energy Saving Industrial Dryer Machine , Laundry Business Commercial Tumble Dryer
| Voltage: | 380V/50Hz |
|---|---|
| Power: | 72 Kw |
| Motor Power: | 1.5Kw |
ISO9001 Passed Commercial Ironing Equipment For Clothes Industrial Flatwork Ironing
| Roller Number: | 1,2,3,4,5 Roller Industrial Flatwork Ironing Machine |
|---|---|
| Brand Name:: | LAIJIE Industrial Flatwork Ironing Machine |
| Heating: | Electric And Steam/Gas Industrial Flatwork Ironing Machine |
2000mm commercial and industrial roller iron flatwork ironer bedsheet ironing machine
| Product Name: | Industrial Roller Iron Hotel Sheet Ironing Machine |
|---|---|
| Roller Diameter: | 375mm |
| Function: | Ironing Bed Sheet For Hotel And Hospital |

