All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ steam heating laundry washing machine ] match 186 Products.
Triangular belt industrial tumble dryer machine for laundry business
| Product Name: | Triangular Belt Industrial Tumble Dryer Machine For Laundry Business |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Apply For: | Clothes Dryer |
Hotel Hospital Industrial Laundry Equipment Automatic Washing Drying Machine
| Name: | Hotel And Hospital Industrial Laundry Equipment |
|---|---|
| Voltage: | 380V/ 50hZ 3 Phase |
| Warranty: | 1 Year |
CE certificate Industrial commercial Tumble Dryers clothes drying machine
| Voltage: | 220v/380v |
|---|---|
| Condition: | New |
| Apply For: | Laundry Shop |
8kg Fully Enclosed Heavy Duty Laundry Dry Cleaning Machine 1.5kw Main Motor 360mm Drum Diameter
| Capacity: | 8kg |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 304 |
| Drum Diameter: | 360mm |
8kg 10kg 12kg 15kg laundry and dry cleaning machines For Laundry used with our best service
| Product Name: | 8kg 10kg 12kg 15kg Laundry And Dry Cleaning Machines |
|---|---|
| Solvent: | Perc Solvent |
| Tank: | 3 Tanks |
Heavy Duty Commercial Dry Cleaning Machine For Laundry / Hotel Use
| Capacity: | 8kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |
150kg Industrial Washer Extractor Professional Laundry Equipment
| Capacity: | 150 Kg |
|---|---|
| Used For: | Hotel Hospital /Army |
| Name: | Industrial Laundry Equipment Washer Extractor150kg |
1600mm Hotel Automatic Ironing Machine Industrial Sheet Flatwork Ironer
| Product Name: | 1600mm Bed Sheets Ironing Machine |
|---|---|
| Roller Material: | Stainless Steel 304 |
| Roller Diameter: | 800mm |
High Efficiency Laundry Flatwork Ironer Commercial Roller Ironing Machine
| Number Of Roll: | 1 Roller |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Diameter Of Roll: | 800mm |
Computer Control Industrial Dry Cleaning Machine , Cloth Dry Cleaner Machine 8kg
| Capacity: | 8kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |

