All Products
-
Industrial Washing Machine
-
Commercial Washing Machine
-
Horizontal Washing Machine
-
Laundry Washing Machine
-
Hotel Laundry Equipment
-
Hospital Laundry Equipment
-
Industrial Washer Extractor
-
Hydro Extractor Machine
-
Industrial Dryer Machine
-
Bed Sheet Folding Machine
-
Dry Cleaning Machine
-
Laundry Finishing Equipment
-
Laundry Flatwork Ironer
-
Coin Operated Washing Machine
-
Naser MollaeiVery good supplier,always offer high quality washing machine . -
Mahmoud TawfiqThe washing machine looks good , will buy again . -
Marcos ManozzoThe price is good, considering long term cooperation
Keywords [ laundry washer and dryer ] match 112 Products.
Laundromat Commercial Laundry Equipment Stainless Steel 304 Material Save Place
| Product: | Stainless Steel Self Service Coin Operated Washer And Dryer For Laundromat |
|---|---|
| Machine Type: | Self -service Coin Operated Washing Machine |
| Voltage: | 220V~450V |
Heavy Duty Industrial Washer Extractor Lavadora Laundry Washing Machine
| Voltage: | 380V/ 50hZ 3 Phase |
|---|---|
| Hs Code: | 84502000 |
| Function: | Washing Extracting |
High Spin 100kg Commercial Washer Dryer / Industrial Laundry Washing Machine
| Product Name: | High Spin 100kg Laundry Industrial Laundry Washing Machine And Dryer For Hotel Hospital |
|---|---|
| Material: | SS304 |
| Drum Diameter: | 902mm |
Heavy Duty Laundry Industrial Washer Extractor With Dryer Front Load 100 Kg
| Capacity: | 100 Kg |
|---|---|
| Application: | Hotel,hospital,large Laundry Plant ,school |
| Heating: | Steam And Electric |
Heavy Duty Commercial Hotel Laundry Equipment Front Load Washing Machine
| Material: | Stainless Steel 304, Corrossion-free |
|---|---|
| Washing Capacity: | 70KG |
| G-Force: | 300 G |
Automatic Commercial Laundromat Equipment , Stainless Steel Washer Dryer
| Product Name: | 304 Stainless Steel Laundry Washing Machine And Dryer For Laundry Shop |
|---|---|
| Control: | Touch Screen Control Panel |
| Installation: | 100% Free Standing |
Front Loading Hospital Laundry Equipment / Commercial Washer Extractor
| Description: | Front Loading Washer Extractor Hospital Laundry Equipment For Commercial |
|---|---|
| Material: | Customized |
| Usage: | Laundry , School,hospital ,hotel |
100kg Industrial Washer Extractor , Commercial Washing Machine And Dryer
| Trademark: | Laijie |
|---|---|
| Cleaning Type: | Clean-in-place |
| Color: | Customized |
Full Set Front Load All In One Washer Dryer For Hotel Hospital With Computer Control
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Type: | All-In-One Washer |
| Automatic Type: | Automatic |
Energy Saving Industrial Washing Machine And Dryer For Garment Factory / Hotel
| Description: | Energy Saving Industry Hospital Laundry Equipent Vertical Washer XGQ-100 |
|---|---|
| New: | Condition |
| Application: | Laundry ,tailor's Shop, Garment Factory,hotel ,colleague |

